електронна адреса
office@utcc.gov.ua
адреса
01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7

Міфи про донорство

Найпоширеніші міфи про донорство крові які ми розвінчаємо для тебе
Донорство крові оточують численні сумніви й упередження. Давайте спростуємо найпоширеніші міфи про донорство.
Міф 1
Донор може підхопити внутрішні інфекції
Насправді: Донорство – 100% безпечне. Із твоєю кров'ю контактують лише 2 предмети: скарифікатор (інструмент для проколювання пальця) і голка гемакона (контейнера для забору та зберігання крові).
Вони стерильні. Іх розпаковують при вас.
Використані інструменти при вас викидають.
Епоха скляних тар і багаторазових інструментів давно минула.
Міф 2
Донорcтво шкодить здоров’ю
Насправді: Здавати кров корисно!
Донори отримують такі «бонуси»:

  • профілактика серцево-судинних захворювань,

  • стимуляція кісткового мозку розрідження крові (зменшує ризик утворення тромбів),

  • омолодження (поповнення здорових та нових клітин крові),
    очищення шкіри.

Міф 3
Здавати кров боляче
Насправді: За відчуттями донація майже нічим не відрізняється від звичайного забору крові з вени для аналізу. Болю від процедури значно менше, наприклад, ніж від «уколів краси», татуювання чи пірсингу. Процедура здачі крові триває 10-12 хв. Це вистачає рівно на круте селфі і пост на сторінці в соціальних мережах.
Міф 4
У донора беруть забагато крові
Насправді: Кожна донація – усього 450 мл – більше в гемакон не влізе. Це менше, ніж 1/10 крові у вашому організмі. При регулярному харчуванні всі компоненти відновлюються за 21 день. Ба більше, організм «прокидається», багато донорів відчувають не слабкість, а навпаки, – приплив енергії.
Міф 5
Регулярна здача крові викликає звикання
Насправді: На хімічному рівні звикання не відбувається. Хоча багато донорів справді починають здавати кров регулярно, кілька разів на рік. Рятувати життя, поліпшувати своє здоров'я і при цьому нічого не втрачати – корисна звичка.
Міф 6
Куріння, алкоголь та жирна їжа – табу для донора
Насправді: Донором може стати кожна здорова людина, слід лиш три дні перед донацією дотримуватися рекомендацій щодо харчування. Для цього не потрібно змінювати свій спосіб життя докорінно. Варто лише протягом трьох днів перед донацією дотриматися кількох простих, але важливих рекомендацій щодо харчування.
Міф 7
Цінність донора в рідкісній групі крові, кров поширених груп – не потрібна
Насправді: Постійна потреба у крові різних груп завжди актуальна, особливо в періоди кризи, такі як війна. Логічно припустити, що оскільки людей із поширеною групою крові більше, вони і також потребуватимуть її частіше. Тому не завжди є така кореляція. Твоя кров потрібна. Можна з’ясувати яка потреба є у найближчому до тебе центрі крові.
Міф 8
Одного разу здати кров достатньо
Насправді: Саме регулярне безоплатне донорство дозволяє робити прогнозованою роботу центрів крові та створювати резерв заготовленої крові та її компонентів. Спонукаємо кожного зробити донорство регулярною процедурою. Регулярні донори крові складають основу баз даних центрів крові, бо вони мають більше шансів здати кров без ускладнень, добре розуміють вимоги та процедуру. Крім того, регулярне донорство виховує у людей свідомий підхід до свого здоров’я і покращує показники крові.
Міф 9
Вихвалятися донорством — соромно
Насправді: Ніщо так не мотивує до донорства, як досвід знайомих — станьте прикладом для когось. Особисті історії допомагають рухати донорство вперед, оскільки мотивують інших до цієї справи. Бути донором — це почесно й варте уваги, тому розповідайте про це не вагаючись.
Міф 10
Після донації треба брати вихідний
Насправді: Після донації людина не потребує тривалого відпочинку.Кров можна здавати в будь-який день, коли працюють пункти здачі крові. Важливо після самої донації відпочити впродовж 10-15 хвилин, уникати важких фізичних навантажень протягом дня й дотримуватися простих рекомендацій щодо харчування.
Бажаєте стати амбасадором донорства?
Якщо ти не можеш здати кров через вимушену перерву чи стан здоров'я, ти можеш бути корисним. Стань амбасадором донорства! Твої слова можуть надихнути інших на донаці. крові врятувати життя. Поширюй інформацію, ділися своїм особистим досвідом, розповідай про переваги і підтримуй тих, хто готовий допомагати. Разом ми зможемо зробити більше!
Бажаєте стати донором?
Донорство – добровільне, безплатне, але безцінне. Кожна твоя донація може допомогти врятувати три життя. Донорство крові вимагає небагато часу, але його значення безмежне. Це проста і благородна справа, яка робить тебе героєм для тих, хто цього найбільше потребує. Приєднуйся до спільноти донорів і відчуй радість від того, що ти справді змінюєш світ на краще