Амбасадори донорства відіграють ключову роль у поширенні культури добровільного та безоплатного донорства крові. Український центр трансплант-координації в рамках реалізації державної політики щодо популяризації добровільного безоплатного донорства крові ініціює інститут амбасадорства донорства крові і компонентів крові.
Амбасадори донорства крові і компонентів крові – це не просто активні учасники інформаційних кампаній, це люди, які стають справжніми провідниками змін у суспільстві. Вони уособлюють у собі голос, який висвітлює важливі теми, такі як донорство крові. Діяльність амбасадорів є невід'ємною частиною розбудови культури добровільного та безоплатного донорства крові, що вкрай необхідна для порятунку життів. Саме завдяки внеску амбасадорів донорства ми маємо надію створити спільноту, де допомога один одному стає не обов'язком, а великою честю.
Амбасадори донорства стоять на передовій, коли йдеться про зміну ставлення до донорства, і їхня діяльність ґрунтується на таких важливих принципах:
- Добровільність та альтруїзм. Амбасадор донорства діє з власного бажання, розуміючи соціальну значущість своєї місії. Він пропагує безоплатне донорство як акт милосердя та взаємодопомоги. Він/вона підкреслює, що донорство є добровільним та безоплатним актом, який приносить користь як донорам, так і реципієнтам.
- Особистий приклад. Амбасадор сам може бути активним донором або прихильником донорського руху, який залучає до донорства інших людей.
- Поширення достовірної інформації. Амбасадор доносить до інших членів суспільства перевірені факти про донорство крові, розвіює міфи та допомагає потенційним донорам та іншим людям отримати відповіді на їхні питання.
- Відкритість у комунікації. Амбасадор донорства використовує усі доступні особисті й публічні канали комунікації (соціальні мережі, медіа, виступи, корпоративні заходи) для популяризації донорства.
- Співпраця та підтримка ініціатив. Амбасадор бере участь у заходах, кампаніях і партнерських проєктах, що спрямовані на підвищення обізнаності про донорство та залучення нових донорів та на розвиток культури донорства в Україні. Амбасадор ділиться своїм досвідом, знаннями та ідеями з партнерами, а також може отримувати від них підтримку та ресурси для реалізації власних ініціатив.
- Повагa до вибору кожної людини. Амбасадор інформує та мотивує, але не тисне на людей, поважаючи їхні особисті обставини та не засуджує їхніх рішень. Амбасадор добровільного безоплатного донорства усвідомлює, що рішення стати донором є особистим вибором кожної людини і поважає право кожної людини на власну думку та рішення щодо донорстваі.
- Етичність та відповідальність. Амбасадор добровільного безоплатного донорства усвідомлює свою відповідальність перед суспільством та дотримується високих стандартів етичної поведінки у своїй діяльності. Амбасадор використовує чесну, правдиву та об'єктивну інформацію у своїй комунікації про донорство, уникає перебільшення, спотворення фактів та використання маніпулятивних технік. Він/вона не допускає дискримінації та упередженого ставлення до будь-кого. Амбасадор зберігає в таємниці будь-яку конфіденційну інформацію, яку він/вона отримує у своїй діяльності, зокрема особисті дані донорів та реципієнтів. Амбасадор усвідомлює, що його/її публічні висловлювання мають вплив на формування громадської думки щодо донорства. Тому він/вона завжди зважено та відповідально ставиться до своїх слів, уникає категоричних заяв та поширює лише перевірену інформацію.

Марічка Падалко
А ще я закликала всіх (і так само роблю це сама) - привести за руку у кабінет здачі крові свого друга чи подругу. Бо для тих, хто ніколи не здавав кров, донорство здається дуже складним. Це можна порівняти з такою історією: людина ніколи не користувалася смартфоном, а хтось взяв і показав як натиснути на кнопки. І виявилося, що все дуже просто. І інколи треба взяти когось знайомого за руку і показати дорогу до кабінету, де здають кров. Або розповісти про це у своїх соцмережах. Або просто при зустрічі чи будь-якій іншій нагоді.
Ми всі маємо усвідомити, що живемо в особливий для України період, коли кожен має запитати у себе: а як я можу воювати? І відповідь на це питання може бути така: моя кров теж може воювати.

Ярослав Новосьолов
Не лише сам є регулярним донором крові та її компонентів, а й неодноразово організовував корпоративні донації, залучаючи працівників органів влади, друзів та рідних.
Ставайте донорами крові та її компонентів! Не втомлююся повторювати, що особливо зараз, в умовах повномасштабної агресії рф проти України, участь кожного з нас у донорстві є надважливим аспектом нашого життя – стратегічного значення!
А якщо ви з певних причин не можете бути донором – розкажіть про важливість цього своїм родичам, друзям, знайомим і колегам. Пропагуйте донорство серед свого оточення!
Не будьте байдужими! Не проходьте повз біди інших! Допомагайте один одному – і обов’язково настане момент, коли хтось допоможе вам або вашим близьким!