Наша місія
Донорська платформа містить усю необхідну інформацію для діючого і потенційного донора в Україні. Вона має на меті ознайомити кожного, хто виявить бажання стати донором з повною, достовірною і офіційною інформацією.
Ми хочемо, щоб кожен потенційний донор відчував себе частиною важливої справи, адже його дар – безцінний. Усі наші активності покликані надихнути більше людей ставати добровільними і регулярними донорами крові та компонентів. Амбітна ціль, щоб якомога більше людей самі ставали донорами крові та її компонентів безкоштовно і добровільно і виступали мотиваційним прикладом для інших.
Історія донорства
Визнаним автором першого успішного переливання крові від людини до людини є британський гінеколог Дж. Бланделл, який 22 грудня 1818 року доповів про свої успіхи на засіданні Лондонської медико- хірургічної спілки.Цей і подібні йому випадки, що мали місце при виборі донорів, змушували думати і робити практичні кроки до створення при лікувальних установах резервів донорів-активістів. Наступні роки показали, що в нашій країні вже були умови для успішного розвитку донорства не шляхом перетворення його в професію, а на громадських засадах.
У міру накопичення досвіду стало виявлятися все більше даних про те, що родичі хворого далеко не завжди можуть бути залучені до давання крові, перш за все через групову несумісність.
Війна викликала небувалий масовий патріотичний підйом, тисячі громадян бажали здати кров для потреб фронту. Діюча армія отримала понад 1,7 млн. літрів консервованої крові, яка була використана для 7 млн. переливань. Кількість донорів становила 5,5 млн. осіб.
Зростання потреби в засобах трансфузійної терапії збігся з початком науково-технічної революції другої половини ХХ століття.
Поряд з переливанням цільної крові в клінічній практиці стали застосовуватися і компоненти крові (клітинні складові – еритроцити, тромбоцити; плазмові – плазма, кріопреципітат) і препарати крові (альбумін, імуноглобуліни, фібриноген, фактори згортання крові). У трансфузіологічну практику стали входити все більш досконалі технічні засоби, апарати і витратні матеріали, що забезпечують абсолютну безпеку застосування, його зручність в умовах будь-якого лікувального закладу.
Високий рівень трансфузіології неможливий без активного донорства. Донор – джерело крові та компонентів крові, яке забезпечує повсюдне застосування компонентів і препаратів крові в системі охорони здоров’я.
Невід’ємним правом донорів було (і залишається до цього часу) добровільність давання крові. Ніхто не може примусити донора дати свою кров пацієнту. Добровільність донорства розглядається як вираження свободи людини в суспільстві (людина сама приймає рішення про те, коли і скільки своєї крові вона віддасть на потреби суспільства) і цивільне право всіх без винятку членів суспільства, зобов’язаних в певний час взяти участь у донорстві при відсутності медичних протипоказань.
Нині час донорство вийшло за межі вузько медичної проблеми, коли вирішувалося тільки питання про забезпечення кров’ю лікувальних установ, і стало соціальною проблемою, що відображає відносини між людьми та зачіпає інтереси всього суспільства.
Наразі перед Службою крові та організаторами донорського руху стоїть спільне завдання збереження і зміцнення стабільного донорського контингенту, подальший розвиток добровільного безоплатного регулярного донорства крові, що може допомогти в повноцінному забезпеченні кров’ю пацієнтів лікувальних установ.
Наші цілі
Кров та компоненти крові є унікальним і цінним національним ресурсом, оскільки отримуються тільки від осіб, які здійснюють донації крові та компонентів крові. Відповідно до інформації Всесвітньої організації охорони здоров’я в країнах із рівнем доходу на душу населення вище середнього кількість донацій на 1 тис. осіб становить 15,9. В Україні ж цей показник становить лише 11 донацій на 1 тис. осіб. Потреба в крові і її компонентах є постійно.Самозабезпечення населення України донорською кров’ю та компонентами крові на достатньому рівні є однією з умов забезпечення обороноздатності держави та запорукою її національної безпеки – і це наша головна ціль.
До чого ми прагнемо?
До складу системи «єКров» входитимуть функціональні модулі та реєстри, що дозволять узагальнити повну інформацію щодо здійснення донацій, проведення окремих видів обстеження, планування та моніторингу.