електронна адреса
office@utcc.gov.ua
адреса
01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7

Що не можна робити перед донацією крові

Публікації
02.10.2024
Що не можна перед донацією крові
  • Вживати алкоголь за 48 годин до донації.
  • Вживати жирну, копчену, смажену їжу, молочні продукти, яйця, банани, горіхи, соління, чорниці, буряк за 24 години до процедури.
  • Палити за 2 години до донації.
  • Утримайся від ліків, які можуть вплинути на властивості крові, перш за все це нестероїдні протизапальні лікарські засоби (парацетамол, німесил, аспірин тощо).
  • Йти на донацію крові натщесерце.

Якщо ти вирішив стати донором - це чудово! Але є кілька важливих речей, які варто врахувати. Для того щоб твоя кров могла рятувати життя, потрібно дотримуватися деяких простих правил, а краще взяти їх за звичку перед кожною донацією.

За два дні до донації відмовся від вживання алкогольних напоїв. Вони можуть негативно вплинути на твій організм і змінять реологічні властивості крові. 

Ще одне важливе правило донора – за добу до донації не варто ласувати чимось жирним, копченим або смаженим. Це все може змінити властивості крові, що не дасть змогу використати її за призначенням. Дотримуйся збалансованого харчування, що включатиме овочі, фрукти, каші тощо.

Палиш? Ну, спробуй хоча б за 2 години до процедури утриматися. Це не тільки допоможе тобі зберегти гарний рівень кисню в крові, але й покращить загальне самопочуття.

Щоб процес пройшов максимально комфортно для тебе, перед донацією крові слід гарно виспатися. Надмірні фізичні навантаження можуть виснажити твій організм, а це небажано перед такою відповідальною справою.

І, будь ласка, уникай прийому ліків перед здачею крові! Наприклад, аспірин може впливати на згортання крові. Якщо ти приймаєш щось за призначенням лікаря, краще проконсультуватися з лікарем центру крові заздалегідь.

І головне – не приходь на донацію натщесерце! Сніданок перед здачею крові має бути легким, але поживним. Це допоможе тобі почуватись бадьоро і не втратити багато сил.

Зроби свій внесок у порятунок життя – правильно підготуйся і стань донором!

Радимо також переглянути
Що не можна робити перед донацією крові
22 травня - День трансфузіолога!
Сьогодні ми відзначаємо тих, хто щодня робить неймовірну справу – дарує надію та рятує життя. Ваша робота, яка часто залишається "за кадром", є вкрай важливою і неоціненною.
Докладніше
Що не можна робити перед донацією крові
Одна донація крові може врятувати трьох людей. Що в цьому твердженні правда, а в чому перебільшення?
Завідувач відділу органної трансплантації УЦТК Артур Карамян роз'яснює це в інтерв’ю Агентам крові
Докладніше
Амбасадори донорства
Амбасадори нашої ініціативи – це ті, хто не просто підтримує ідею донорства, а щоденно втілює її в життя. Серед них – публічні особистості, лідери думок, митці, спортсмени, активісти й соціально активні громадяни. Їхній голос, приклад і щирість допомагають формувати в Україні свідому культуру донорства. Їхня місія – надихати, ділитися знаннями, мотивувати та заохочувати до добрих справ. Разом із ними ми створюємо нову реальність, у якій здавати кров – це не виняток, а норма, а кожен розуміє: одна донація може врятувати чиєсь життя.
Бажаєте стати донором?
Донорство – добровільне, безплатне, але безцінне. Кожна твоя донація може допомогти врятувати три життя. Донорство крові вимагає небагато часу, але його значення безмежне. Це проста і благородна справа, яка робить тебе героєм для тих, хто цього найбільше потребує. Приєднуйся до спільноти донорів і відчуй радість від того, що ти справді змінюєш світ на краще